PAYLAŞ

Fenerbahçe – Beşiktaş maçı, bu maçın özelliğinin “derbi” olmasından dolayı zaten konuşulacak ve yankıları sürecek bir karşılaşmaydı. Ancak hakem Ali Palabıyık ve ekibinin hatalı kararları dolayısıyla “derbi” özelliği bir kenara bırakılıp, bambaşka konularla gündeme geldi. Hatta iddiam şu ki; “Fenerbahçe – Beşiktaş maçı 2017 – 2018 Futbol Sezonunu şaibelerle dolu hale getiren ve fiilen olmasa da teorik olarak bu ligi kaos altına sokarak sonunu getirmiştir.”

şenol güneş hakemler ve tff

Türkiye Futbol Federasyonu bitik bir durumda yer alan ve artık yönetilemeyecek hale gelmiş bir kodamanlar kurumudur. PFDK kurulu birilerinin baskısı altında mıdır bilinmez(!) ama Şenol Güneş’in Ali Palabıyık’a ettiği küfürlerden sonra 1 maç ceza alması adeta rezalettir. Hatta öyle bir rezalettir ki, hakem camiası olarak bu karardan sonra hiçbirinin bu hafta maç yönetmeyeceklerini açıklamaları gerekiyordu. Hakemler birbirilerine hele ki böyle bir olaydan sonra sahip çıkamıyorlarsa, “gelecek günlerde bu küfürleri bize de edebilirsiniz sorun yok” demişlerdir.

şenol güneş hakemler ve tff

Türkiye Futbol Federasyonu ise hiçbir şeyi yapamadığı gibi en önemli bileşenlerinden olan hakemleri de yönetemiyor ve yine hatta bırakın yönetmeyi iyice batağa batırıyor. Yüzünü çıkaranın üzerinde bir de ayaklarıyla tepiniyor.

şenol güneş hakemler ve tff

Tüm bunlar olurken spor medyasının beyinleri yaşlı temsilcileri tarafından duayen, efendi bir spor adamı olarak lansmanı yapılan (sayısız benzer olaylar yaşayan) Şenol Güneş aldığı bir maç cezayla bu yönetime bir taraflarıyla gülüyordur şimdi. Beşiktaş başkanı Fikret Orman ise geleceğin nefret edilen adamı olmak ve spor tarihinde sanki bir Aziz Yıldırım gibi yer almak için başarılı bir yolda ilerliyor. Yıldırım Demirören mi? sahi o kimdi?

şenol güneş hakemler ve tff

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here